pozadí úvodní sekce

HIMALYO - O nás

Príbeh produktov Himalyo sa zrodil v čisto unikátnych oblastiach Tibetu, kde priemerná nadmorská výška dosahuje 4 500 metrov. V krajine plnej kontrastov – krásnej a nedotknutej, surovej i drsnej zároveň, sa nachádzajú mimoriadne rastlinné druhy, ktorých vlastnosti a charakter sú jedinečné.

Vysoká nadmorská výška, blízkosť k silnému slnečnému svitu a veľké rozdiely denných a nočných teplôt vdychujú život rastlinám, kvetom a plodom, ktoré obsahujú výrazne vyššiu koncentráciu účinných nutričných látok než tie isté druhy vypestované inde.

Výnimočná sila produktov Himalyo tak spočíva v energii, ktorú tradične spracované plody načerpali z čistej prírody týchto vysokohorských oblastí.

Himalyo je koncept prírodnej starostlivosti inšpirovaný tibetskou a ajurvédskou medicínou. Je založený na princípoch overených tisíckami rokov, na živote, ktorý je v súlade s prírodnými zákonmi.

Cieľom tohto konceptu je dlhovekosť, spokojnosť, zdravie a rovnováha v oblasti fyzickej, duševnej i emocionálnej.

Pri hľadaní tých najkvalitnejších odrôd použitých rastlín a v šetrnosti ich spracovania nepripúšťame žiadne kompromisy – využívame len to najlepšie, čo daný produkt dokáže vo svojej čistej prírodnej forme ponúknuť.

  • Výnimočná lokalita a spracovanie pôvodných odrôd poskytuje produktom Himalyo jedinečnú unikátnu silu a koncentráciu účinných nutričných látok
  • Základom je ručný zber plodov a ich šetrné spracovanie priamo na mieste zberu
  • Všetky naše produkty sú čisto prírodné
  • Neriedime ich, nepoužívame zahusťovadlá, konzervanty ani akékoľvek iné prísady
  • Sú vhodné pre celú rodinu, vrátane detí

 


TIBET COLLECTION

„Môžete tu stáť hoci celý deň, a stále budete mať vnútorný pocit, že sa tohto pohľadu nikdy nenasýtite. Dlhé náhorné tibetské pláne pozvoľna prechádzajú do štítov majestátnych hôr. Ste vo výškach, kde často dochádza dych, ale odmenou je čistý a iskrivý vzduch. Slnko tu po mrazivej noci vychádza v ostrých kontúrach a zdanlivo zblízka zalieva celú okolitú krajinu. V tej chvíli Vám dochádza, že sa skutočne nachádzate na streche sveta.”

V tomto prostredí sa rodia a dozrievajú rastliny, ktoré šetrnou formou spracovávame na naše produkty. Tu sa po tisícročia utvárali tradície, ktoré s pokorou využívame pri tvorbe každého nášho výrobku.

Chceme, aby prínosom našich produktov bolo dosiahnutie zdravia, vnútornej rovnováhy a vitality, ktorá je obyvateľom týchto oblastí vlastná.

Inšpiráciu sme našli v tibetskej a himalájskej medicíne, ktorá pomáha žiť v súlade s prírodou a prirodzeným prostredím, ktoré ľudstvo od pradávna obklopuje.  Nie je také prekvapivé, že v oblastiach, kde je tento tradičný prístup po mnoho generácií zažitý, majú ľudia i v pokročilom veku obdivuhodné zdravie, vnútornú rovnováhu a vitalitu.

Jednoduchosť – Všestrannosť - Kreativita

Každý produkt je jasne definovaný, tak svojím obsahom, ako aj účinkom; vhodný výrobok si teda dokáže ľahko zvoliť každý z nás.  I napriek jasnému zameraniu všetkých produktov je však využitie každého z nich mnohostranné, a okrem hlavných indikácií ho možno použiť v mnohých ďalších netušených podobách. Možno ich vzájomne kombinovať a nachádzať tak intuitívne riešenie pre zdravie a vitalitu každého z nás po celý rok.

 

frame-scrollup