pozadí úvodní sekce

 

ROZCHODNICA RUŽOVÁ

 

Prvými objaviteľovi jedinečných účinkov Rozchodnice boli obyvatelia strednej Ázie, Ruska a Číny. Koreň rozchodnice bol predpisovaný na podporu energie, koncentrácie a mysle a bol využívaný ako omladzujúci prostriedok na podporu vitality. Kolovalo dokonca obľúbené príslovie "Kto užíva rozchodnica, dožije sa viac ako 100 rokov". Dodnes je rhodiola neoddeliteľnou súčasťou ľudového liečiteľstva najmä v severských oblastiach a v Ázii, kde jej obyvatelia hôr odpradávna prisudzovali magické účinky a dodnes ju využívajú pre zvyšovanie pracovných schopností a navodenie psychickej rovnováhy.

ADAPTOGEN - OCHRANA ORGANIZMU PRED STRESOM
Rozchodnica ružová chránia náš organizmus pred stresom a pomáha lepšie sa s ním vyrovnať. Radí sa totiž medzi najvýznamnejšie adaptogénne látky. Termín adaptogén označuje byliny, ktoré udržujú naše telo a myseľ v potrebnej rovnováhe. Zvyšujú odolnosť organizmu proti stresovým situáciám a zlepšujú schopnosť odolávať zmeneným podmienkam (adaptovať sa na ne, prispôsobiť sa im). Posilňujú odolnosť organizmu v psychicky náročnom období, čím zamedzujú tomu, aby oslabené telo rýchlo podliehalo rôznym neduhom. Dodávajú telu silu a vitalitu. Adaptogény majú výnimočnú schopnosť pôsobiť tam, kde to organizmus práve vyžaduje, čím stabilizujú rôzne funkčné systémy v tele a pomáhajú organizmu udržiavať stabilné vnútorné prostredie.

Rozchodnica poskytuje pomoc pri boji so stresom a jeho následky. Tým, že upokojuje, znižuje psychickú únavu a podporuje psychickú pohodu. Napomáha normálnemu spánku a podporuje správnu činnosť mozgu

VPLYV  NA KOGNITÍVNE FUNGKCIE
Pre svoje účinky má Rozchodnice pozitívne účinky na kognitívne (poznávacie) funkcie. Tie sú jednou z hlavných oblastí ľudskej psychiky. Ich prostredníctvom človek vníma svet okolo seba, jedná, reaguje, zvláda rôzne úlohy. Myšlienkové procesy dávajú človeku možnosť učenia, zapamätanie, prispôsobovanie sa neustále sa meniacim podmienkam okolitého prostredia.

POZITÍVNY VPLYV NA CELKOVÚ FYZICKÝCH STAV TELA
Rozchodnica vďaka svojim účinkom posilňuje celkovú odolnosť organizmu a zvyšuje pracovný a športový výkon. Pôsobí pozitívne na srdcový rytmus a celý kardiovaskulárny systém a má antioxidačné účinky.

 

frame-scrollup