pozadí úvodní sekce

AROMATERAPIA

Tibet Aromatherapy

Aromaterapia je prepracovaný terapeutický systém, ktorý využíva vône rastlinných esencií na navodenie harmonického súladu medzi človekom a prírodou.

Umožňuje nám ďalej poznávať tú obrovskú a súčasne nežnú silu prírody tým, že dovolíme vzácnym esenciám vstúpiť do nášho tela, aby nám šetrne odovzdali svoje dary.

 

Aromaterapia a Himalyo

Od bežných produktov sa aromaterapeutické výrobky Himalyo odlišujú obsahom 100% prírodných esenciálnych olejov.

Esenciálne oleje sú veľmi subtílne vonné látky, ktoré sa získavajú väčšinou destiláciou z malých žliazok nachádzajúcich sa vo vnútri alebo na povrchu rastlín. Pretože ide o najviac koncentrovanú formu, ktorú je možné v rastlinnej ríši dosiahnuť, je ich získavanie nesmierne náročné. Jedine tento zložitý proces zaručuje, že každá esencia vykazuje vysokú bioaktivitu a obsahuje široké spektrum veľmi účinných látok.

 

Aromaterapia a Tibet

Aromaterapia je úzko spojená s tradičnou himalájskou medicínou a pôvodní obyvatelia Tibetu ju po mnoho storočí používali ako nástroj na nastolenie rovnováhy na fyzickej, duševnej a emocionálnej úrovni.

Aj pri aromaterapeutických produktoch Himalyo dbáme na to, aby spracované rastliny pochádzali z čistého vysokohorského prostredia Himalájí. Tento jedinečný pôvod listov, kôry, vetvičiek, miazgy, koreňov, či plodov, z ktorých sa esencia vyrába, zaručuje ich bezkonkurenčnú kvalitu, čistotu a autentickosť.

 

Princíp aromaterapie

Aromaterapia pôsobí na troch úrovniach: čuch, inhalácia, preniknutie.

- čuch -
S každým nádychom sa aromatické molekuly dostávajú do limbického systému, tj do časti mozgu, ktorá sa zaoberá našimi inštinktami a emóciami. Tento proces nervových signálov vyvoláva požadované emočné aj fyzické reakcie.

- inhalácia -
Metóda, pri ktorej esencie vstupujú priamo do pľúc, kde sa účinné látky rozptýlia a spôsobia okamžitý účinok. V druhej fáze vstupujú do krvného riečišťa a prenášajú sa tak po celom tele.

- preniknutie -
Forma aromaterapie, ktorá využíva vlastnosti éterických olejov ľahko preniknúť cez kožu do celého tela.

 

Odporúčané produkty z radu Tibet Aromatherapy:

Tibet DREAM Aromatherapy Candle

Tibet DREAM Aromatherapy Candle | 45 g

Ukľudňujúca vôňa prírodných esenciálnych olejov pre pokojný spánok a sny. - aromaterapeutická sviečka - Vyvážená zmes čisto prírodných esenciálnych olejov Tibet Dream napomáha celkovému upokojeniu a prechodu emócií z rušného dňa do pokojného večera a noci. Navodzuje pocit známeho bezpečia, prispieva k ľahkému zaspávaniu, vyrovnanému spánku a dobrým snom. Esencia: bergamotová, levanduľová, majoránková, šalviová, cédrová, harmančeková Levanduľa Upokojuje a harmonizuje myseľ a akékoľvek silné emócie, uvoľňuje nervové napätie a navodzuje pocit istoty. Bergamot Umožňuje udržiavať vyrovnanosť medzi telom a mysľou. Uvoľňuje blokády ako dôsledok nervového napätia a vyčerpania. Potláča stavy vznetlivosti a frustrácie. Harmanček Pôsobí na solar plexus, hlavné nervové centrum umiestnené v oblasti žalúdka. Uvoľňuje stresy akéhokoľvek druhu. Majoránka Upokojuje myseľ, pôsobí pri chronickej letargii a stavoch nervovej vyčerpanosti, pomáha upokojovať prehltený mozog a emocionálne túžby. Šalvia Má schopnosť odstraňovať stavy napätia a je často používaná na celkové uvoľnenie. Céder Stabilizuje vedomú myseľ, pomáha odolávať silným emóciám. Doba horenia: 16 hodín Hmotnosť vosku: 45 g Ako používať: Sviečku pokladajte na dostatočne tepelne odolný povrch. Nenechávajte horieť dlhšie ako 4 hodiny. Horiacu sviečku nenechávajte nikdy bez dozoru av blízkosti ľahko zápalných predmetov. Uchovávajte mimo dosahu detí a domácich zvierat.
Dostupnosť  skladom
Množstvo
ks+-
Tibet LOVE Aromatherapy Candle

Tibet LOVE Aromatherapy Candle | 45 g

Zmyselná vôňa prírodných esenciálnych olejov navodzujúca harmonickú a vášnivú atmosféru. - aromaterapeutická sviečka - Vyvážená zmes čisto prírodných esenciálnych olejov Tibet LOVE pôsobí zmyselne na myseľ aj emócie. Navodzuje intímnu atmosféru, prebúdza túžby a podporuje energiu srdca. Sníma napätie a inšpiruje k otvorenosti a uvoľneniu. Esencia: ylang-ylang, jazmínová, pomarančová, vanilková Ylang-ylang Veľmi vzrušujúce esenciálny olej používaný často ako afrodiziakum. Pomáha pri hanblivosti a je vhodný aj vtedy, keď sexuálne pocity a správanie blokujú obavy, úzkosť a nutkanie stiahnuť sa späť. Pomaranč Navodzuje radosť a pozitívny pocit, rozptyľuje smutnú náladu. Jazmín Pomáha odpočívať, upokojiť, povzniesť a zvýšiť sebadôveru. Používa sa celé stáročia ako symbol lásky a príťažlivosti. Napomáha k harmónii energie ženského tela. Vanilka Uvoľňuje nervový systém a harmonizuje emocionálny stav, skvalitňuje partnerský život. Doba horenia: 16 hodín Hmotnosť vosku: 45 g Ako používať: Sviečku pokladajte na dostatočne tepelne odolný povrch. Nenechávajte horieť dlhšie ako 4 hodiny. Horiacu sviečku nenechávajte nikdy bez dozoru av blízkosti ľahko zápalných predmetov. Uchovávajte mimo dosahu detí a domácich zvierat.
Dostupnosť  skladom
Množstvo
ks+-
Tibet HEALTH Aromatherapy Candle

Tibet HEALTH Aromatherapy Candle | 315 g

Osviežujúca vôňa prírodných esenciálnych olejov pre odolnosť organizmu a svieži vzduch. - aromaterapeutická sviečka - Vyvážená zmes čisto prírodných esenciálnych olejov Tibet Health podporuje odolnosť organizmu a napomáha voľnému dýchaniu. Vo svojom okolí navodzuje čisté, bezpečné a svieže ovzdušie. Esencia: eukalyptová, smreková, škoricová, rozmarínová, pomarančová, klinčeková Eukalyptus Používa sa vo vnútorných priestoroch na presýtenie vzduchu a osvieženie. Napomáha voľnému dýchaniu. Smrek Stabilizuje vnútornú rovnováhu, posilňuje odolnosť, prehlbuje dych a napomáha upokojeniu. Klinček V tradičnom ľudovom liečiteľstve sa často používa pri celkovej telesnej slabosti a svalovom vypätí. Škorica Pôvodní obyvatelia Himalájí často používajú škoricu na prehriatie a prekrvenie a tiež ako pomocníka pri celkovej únave a prechladnutí. Rozmarín Pôsobí stimulačne a pomáha pri chronickej únave. Pomáha lepšie znášať bolesti svalstva a má blahodárne účinky. Pomaranč Navodzuje radosť a pozitívny pocit, rozptyľuje smutnú náladu a popudlivosť. Doba horenia: 58 hodín Hmotnosť vosku: 315 g Ako používať: Sviečku pokladajte na dostatočne tepelne odolný povrch. Nenechávajte horieť dlhšie ako 4 hodiny. Horiacu sviečku nenechávajte nikdy bez dozoru av blízkosti ľahko zápalných predmetov. Uchovávajte mimo dosahu detí a domácich zvierat.
Dostupnosť  skladom
Množstvo
ks+-
frame-scrollup